Aktualności
Piątek, 24 czerwca 2022 06:42

Parada Porsche (zdjęcia)

Ponad 100 sportowych modeli Porsche zebrało się na Placu Niepodległości, skąd wyruszyli na słowacką stronę Tatr. - Szukanie emocji w prowadzeniu samochodu. Prowadzenie samochodu nie tylko po to, żeby się przemieszczać z punktu A do B, ale żeby to była frajda sama w sobie - mówi o wspólnej pasji posiadania aut sportowych Wojciech Grzegorski.
Plac Niepodległości stał się punktem zbiórki przed rozpoczęciem parady Porsche 2022. Pod Giewontem zebrało się ponad 100 pojazdów tej marki, aby wspólnie przejechać kilkaset km. Organizatorzy szacują, że na trasie może pojawić się ponad 150 pojazdów, ale zapewniają, że wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami.

- Na pewno będzie słychać. Widać może mniej, bo będziemy jeździć zgodnie z przepisami, bardziej w tempie parady - zaznacza Wojciech Grzegorski, dyrektor marketingu marki Porsche Polska..

Odgłosy mruczących silników sprawiają, że nie jeden miłośnik motoryzacji obróci głowę, bo jest też za czym. Niektóre z pojazdów posiadają silniki o mocy ponad 600 Koni Mechanicznych. - Mamy modele 911 Turbo S, czyli to jest 650 KM. Jest też 918 Spider, który jest połączeniem silnika spalinowego i napędu hybrydowego. To jest na tą chwilę najmocniejsze auto, które przyjechało - mówi Wojciech Grzegorski.

Wśród pojazdów, które zjechały na Plac Niepodległości znaleźć można było nie tylko najnowsze modele, ale także to, od których legenda marki zaczęła powstawać. - Są samochody, które mają po 50 lat i więcej. Są one w pełni sprawne, jeżdżą po ulicach, a żeby tak było, to musi być część życia. Trzeba dbać o to auto trochę jak o członka rodziny - zaznacza Wojciech Grzegorski.

Tegoroczna Parada Porsche 2022, to już 12-ta edycja zlotu miłośników sportowej marki. W tym roku rozpoczęła się od zbiórki na Placu Niepodległości, aby o godz. 15 wyruszyć kolumną na słowacką stronę Tatr. Rajd ma się zakończyć nad Jeziorem Rożnowskim, gdzie wybrany zostanie mistrz parady.

ms/
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl