Golemo
Aktualności
Piątek, 7 lutego 2014 12:22

PKP CARGO S.A. składa skargę na działanie prokuratura w Nowym Sączu

Spółka PKP CARGO S.A. złożyła do Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie skargę na działanie jednego z prokuratorów z Nowego Sącza, który przed zakończeniem postępowania wypowiadał się kilkukrotnie dla lokalnej prasy, sugerując możliwe rozstrzygnięcia w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym po doniesieniu złożonym przez spółkę, a dotyczącym możliwości popełnienia przestępstw przez jednego z pracowników Zakładu Południowego PKP CARGO S.A. w Nowym Sączu.
W uzasadnieniu skargi spółka PKP CARGO S.A. podkreśla, że takie działanie narusza zasadę bezstronności i równego traktowania obu stron, wynikającą z ustawy o prokuraturze. Spółka zwróciła się do Prokuratury Apelacyjnej z prośbą o ustalenie, czy działanie wspomnianego prokuratora było zgodne z przepisami prawa.

- W ostatnich tygodniach zastępca prokuratora rejonowego Waldemar Kriger, sugerował na łamach prasy możliwe rozstrzygnięcie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez prokuraturę rejonową w Nowym Sączu. Działania takie w opinii spółki - budzą wątpliwości natury prawnej - tłumaczy Mirosław Kuk z PKP CARGO S.A.

Jak dodaje rzecznik PKP CARGO - w szczególności niepokój spółki co do bezstronności postępowania prokuratury rejonowej budzi publiczne prognozowanie przez prokuratora umorzenia sprawy jeszcze na środkowym jej etapie, gdzie wciąż podejmowane są czynności przedprocesowe mogące mieć wpływ na rozstrzygnięcie (np. słuchanie kolejnych świadków).

Dodatkowo spółka zawnioskowała o przeniesienie spraw karnych przeciwko wspomnianemu pracownikowi do innej prokuratury (w obrębie działania Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie) z uwagi na uzasadnione podejrzenie niezachowania należytej bezstronności w postępowaniu prokuratury w Nowym Sączu.

- Nieprawdziwe są informacje powielane przez lokalne media jakoby „prokuratura nie stwierdziła podstaw do oskarżenia” w procesach przeciwko jednemu z pracowników Zakładu Południowego, będącego działaczem „Solidarności”. Postępowanie w tych sprawach dotyczących przestępstw: oszustwa, poświadczenia nieprawdy, wyłudzenia nienależnego wynagrodzenia, możliwości sprowadzenia niebezpieczeństwa w ruchu lądowym nie zostało zakończone - podsumowuje rzecznik prasowy PKP CARGO S.A.

opr.s/
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl