Golemo
Aktualności
Czwartek, 15 września 2016 15:54

PFRON dał pieniądze na busy dla niepełnosprawnych

Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk podpisali dziś umowę z dyrektorem małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie Martą Mordarską. Dzięki temu porozumieniu do trzecch placówek prowadzących Warsztaty Terapii Zajęciowej na Sądecczyźnie trafią busy, przystosowane do przewozu niepełnosprawnych.

- Powiat nowosądecki jest wzorem do naśladowania, pozyskuje bowiem najwięcej tego typu środków w skali całej Małopolski - podkreśla Marta Mordarska. - Tutaj o sprawy osób niepełnosprawnych dba się w sposób szczególny, godny naśladowania.

Potwierdza to starosta Marek Pławiak. - Zarówno Zarządowi Powiatu, jak i Radzie Powiatu Nowosądeckiego sprawy szeroko rozumianej rehabilitacji osób niepełnosprawnych są szczególnie bliskie – mówi Marek Pławiak. - Dlatego samorząd powiatowy popiera i nadal będzie popierał wszelkie działania służące tym ludziom. Busy są dostosowane do przewożenia ich na zajęcia. Znaczenia tego wsparcia nie sposób przecenić.

Dofinansowanie zakupu pojazdów z PFRON wynosi 300 tys. zł. To 80 procent ich wartości. Resztę stanowić będzie wkład własny placówek, do których trafią busy. Są to WTZ w Lipnicy Wielkiej, Starym Sączu (Stowarzyszenie Gniazdo) oraz Stróżach (Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, założona przez senatora Stanisława Koguta). Parlamentarzysta był dziś obecny podczas podpisywania umów w Starostwie.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl