Festiwal Kiepury
Aktualności
Czwartek, 27 września 2018 16:00

Otylia Swim Tour zawita w sobotę do Nowego Sącza

Po bardzo udanej wizycie w Chorzowie Otylia Swim Tour odwiedzi w najbliższą sobotę Nowy Sącz. Sztab Otylii Jędrzejczak przygotował całą masę atrakcji dla młodych adeptów pływania oraz ich trenerów i rodziców.
Impreza odbędzie się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8, a oficjalne otwarcie OST w Nowym Sączu nastąpi godzinę później.

Program obejmuje aktywność niemal przez cały dzień. – Mamy zajęcia zarówno na pływalni, jak i w sali gimnastycznej. Dzieci będą pływać, ale również ćwiczyć w sali. Z kolei rodzice będą mogli wysłuchać psychologa, czy dietetyka, którzy pomogą im w odpowiednim i zdrowym prowadzeniu młodego adepta pływania – mówi Otylia Jędrzejczak.

Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata podkreśla, że zarówno dzieci, a jak i rodzice, mają podczas cyklu Otylia Swim Tour do czynienia z najwyższej klasy fachowcami. – Zajęcia prowadzą naprawdę wybitni trenerzy, czy to pływania, czy przygotowania fizycznego oraz fizjoterapeuci. Warto być z nami, bo można się bardzo wiele nauczyć – dodaje Jędrzejczak.

Tradycyjnie partnerzy Fundacji Otylii Jędrzejczak, m.in. Jurajska i Henryk Kania, zadbali o atrakcyjne prezenty dla dzieci.
Kilka dni temu w Chorzowie w Otylia Swim Tour udział wzięło około 150 dzieci, choć zgłoszeń było ponad pięćset. Zainteresowanie zajęciami dla adeptów pływania jest bardzo duże, zresztą nie tylko w tym roku, bo przez trzy lata w ramach projektu Otylia Swim Tour przeszkolonych zostało ponad 2,5 tysiąca dzieci oraz 4,5 tysiąca rodziców. – W tym roku we wszystkich zajęciach w ramach naszego projektu udział weźmie grubo ponad tysiąc dzieciaków – dodaje mistrzyni olimpijska.

W trakcie zajęć dzieci uczą się nie tylko techniki, czy treningu, ale również tego, jak żyć zdrowo i szczęśliwie. Otylia Jędrzejczak i jej sztab przekonują ich, jak ważne dla zdrowego i szczęśliwego życia jest uprawianie sportu. – Chcemy, by jak najwięcej z tych dzieciaków mogło kiedyś mówić o sobie, że są mistrzami życia – mówi Jędrzejczak.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po Nowym Sączu Otylia Swim Tour odwiedzi Nowy Targ (7 października), Łódź (21 października), Kraków (27 października) i Toruń (17 listopada). Na zajęcia w Nowym Targu i Łodzi można już zapisywać się przez stronę internetową www.otyliaswimtour.pl.


mat. prasowe
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl