WSB
Aktualności
Sobota, 8 października 2022 23:25

Otylia Swim Tour w Myślenicach (video)

Ponad stu dwudziestu młodych adeptów pływania wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji Otylia Swim Tour, która odbyła się w Myślenicach koło Krakowa. To kompleksowe zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak.
– Jestem szczęśliwa, że jesteśmy w Myślenicach po raz drugi, bo to znaczy, że swoje działania, które wykonaliśmy przy pierwszym projekcie, były wykonane profesjonalnie i przyniosły efekt, więc burmistrz miasta nam zaufał i nas zaprosił kolejny raz. Jestem dumna z tego, że dojeżdżamy do miasta, w którym pływanie ma znaczenie, w którym pływanie jest ważne i w którym liczba osób, które biorą udział na w naszym projekcie, jest w bardzo duża – mówi Otylia Jędrzejczak.
Sztab trenerów najlepszej polskiej pływaczki w historii, obejmujący nie tylko trenerów pływania, ale również specjalistów przygotowania motorycznego, przez kilka godzin szkolił dzieci z Myślenic i okolic.

– Tradycyjnie podzieleni jesteśmy na sześć podgrup. Każda podgrupa ćwiczy specyficzną technikę, style pływackie, ale też elementy techniczne, skoki i nawroty, ale też nurkowanie, bo coraz młodsze osoby biorą udział w Otylia Swim Tour i to nas bardzo cieszy. W związku z tym wprowadzamy też elementy, jak np. nurkowanie zabawowe. Projekt cały czas ewoluuje i już myślimy o tym, żeby zrobić kolejny krok do przodu i być może zaangażować jeszcze młodsze osoby, bo widzimy szczególną chęć zdobywania wiedzy właśnie w tej grupie – mówi jeden z trenerów współpracujących z Fundacją Otylii Jędrzejczak Szymon Kujat.

– Otylia jest tylko w nazwie tego projektu, ale tak naprawdę to kilkunastu wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie, z pływania, z przygotowania motorycznego, z psychologii, czy dietetyki. Dziękuję zespołowi, bo dzięki niemu tworzymy wspaniałą historię projektu Otylia Swim Tour od 2015 roku – dodaje Jędrzejczak. Uczestnicy zajęć otrzymali też pakiety ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak oraz jej partnerów, m.in. HMS i CityMotors Gdańsk.

W ramach zajęć dla rodziców, w Myślenicach odbyły się spotkania z dietetykiem sportowym oraz psychologiem sportu.

– Rozmawiamy z rodzicami o tym, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne młodego sportowca, jakie jest zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze. A później przechodzimy do zasad żywienia około treningowego, czyli na co młody sportowiec powinien zwrócić szczególną uwagę, jeśli chodzi o przygotowanie żywieniowe do treningu. Rodzice zadają dużo pytań, są bardzo zainteresowani, wywiązuje się zawsze ciekawa dyskusja – mówi dietetyk Natalia Główka.

To druga wizyta sztabu Fundacji Otylii Jędrzejczak w ostatnim czasie w Myślenicach. Przed rokiem w tym podkrakowskim mieście odbyły się zajęcia dla dziewczynek w ramach akcji „Mistrzynie w Szkołach”.

[YOUTUBE]sYUYntT1U4g[YOUTUBE]

– Cieszymy się, że ten projekt też przyciągnął, tym razem na krytą pływalnię, dużo dzieci i młodzieży, ale też rodziców. Jestem przekonany, że dzięki dzisiejszej wiedzy, którą otrzymają od całego zespołu Otylii, będą mogli lepiej trenować i lepiej rozwijać swoje pływackie talenty. W Myślenicach chętnie stawiamy na sport, dzisiaj duże wydarzenie na krytej pływalni związane z pływaniem, a za tydzień otwieramy ścieżki rowerowe. Serdecznie zapraszam wszystkich do Myślenic – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

Projekt Otylia Swim Tour finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerami sobotnich zajęć dla młodych adeptów pływania było miasto Myślenice.

źródło: mat. prasowe

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Paczka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl