Barnaś
Aktualności
Piątek, 3 października 2014 14:27

Otwarcie mostu na potoku Portasowy w Lipnicy Małej (zdjęcia)

W obecności m.in. starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera, wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Roberta Waniczka, zaproszonych gości i mieszkańców, w Lipnicy Małej odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego otwarcia nowo wybudowanego mostu na potoku Portasowy.
Inwestycja kosztowała 600 tys. zł i była finansowana ze środków Budżetu Państwa na usuwanie skutków powodzi. Wykonawcą inwestycji, realizowanej na zlecenie Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, było Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu.

- Most powstał na końcu drogi powiatowej, która w ostatnich latach została pięknie wyremontowana - mówił starosta Krzysztof Faber, który w pierwszej kolejności dziękował za współpracę wójtowi gminy Jabłonka Antoniemu Karlakowi. Ta współpraca, jak podkreślał, zaowocowała nową infrastrukturą drogowo-mostową, która służby bezpieczeństwu kierowców i pieszych. - Gdyby nie ta współpraca, nie udało by się tyle zrobić - mówi i w dalszej kolejności dziękował radnym Rady Powiatu Nowotarskiego, w szczególności radnemu Bogdanowi Jazowskiemu, wykonawcy inwestycji i wszystkim zaangażowanym w jej realizację. - Oby ten most służył wszystkim jak najdłużej i jak najlepiej - dodał.

- Jak ludzie zasiądą przy stole, to się dogadują. I za tę współpracę panu staroście dziękuję. Mosty łączą nie tylko role, osiedla, ale i ludzi - podkreślał wójt Jabłonki Antoni Karlak. - To robota wykonana dla społeczności lokalnej - dodał.

Nowy most poświęcił ksiądz Adam Leśniak, proboszcz parafii w Lipnicy Małej, a zaproszeni goście, w tym przedstawiciele mieszkańców, przecięli wstęgę oficjalnie oddając most do użytku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Sadecka
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl