Aktualności
Poniedziałek, 12 marca 2018 19:16

Otwarcie budowy mostu w Białym Dunajcu (zdjęcia)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przyjechał do Białego Dunajca, żeby oficjalnie zainaugurować budowę nowego mostu na zakopiance.
- Rozpoczęcie budowy mostu w Białym Dunajcu to bardzo dobra wiadomość, zarówno dla udających się na wypoczynek do Zakopanego, jak i dla mieszkańców Małopolski i Podhala. Dzięki niemu zwiększy się przepustowość drogi i komfort podróżowania, znikną też uciążliwe korki spowodowane ruchem wahadłowym w tym miejscu – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Odrabiamy wielkie zaległości, bo w takich kategoriach należy rozpatrywać to, co się tutaj dzieje - dodał. Przypomniał, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 10 lat czekała na prawomocną zgodę na realizację tej inwestycji.

W spotkaniu wzięli też udział posłowie, przedstawiciele władz powiatu tatrzańskiego i okolicznych gmin.

Nowy most będzie miał konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Przebudowane zostaną dojazdy po obydwu stronach obiektu. Most wybuduje Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa. Koszt prac to ok. 12 mln zł. Pierwszy etap obejmuje budowę tymczasowej przeprawy.

r/ zdjęcia Piotr Korczak

źródło: podhale24

Extra Trapez
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl