Wtorek, 16 kwietnia | Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
21.04.2021 | Czytano: 163

Opłaty za wstęp do Gorczańskiego Parku Narodowego

Od 17 kwietnia na niektórych obszarach Gorczańskiego Parku Narodowego obowiązywać będą bilety wstępu, rozpocznie nie też stacjonarna obsługa ruchu turystycznego w Porębie Wielkiej - Koninkach.

Obszary, które zostały objęte podobterm opłat za wstęp to:
- szlak w dolinie potoku Turbacz na odcinku polana Hucisko - Olszowy Potok
- szlak w dolinie Olszowego Potoku na odcinku polana Hucisko - Poręba Górna
- szlak niebieski na odcinku polana Hucisko - Turbacz
- szlak zielony na odcinku polana Tobołów - Obidowiec
- ścieżki edukacyjnej (przyrodniczej) "Dolina potoku Turbacz", "Na Turbaczyk"

Jednodniowe bilety dostępne są w cenie 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. W sprzedaży są też bitelsy 3 i 7-mio dniowe.

W trakcie sezonu turystycznego planowane jest wprowadzenie niemal na wszystkich szlakach i ścieżkach edukacyjnych Gorczańskiego Parku Narodowego opłat za wstęp. Z opłat wyłączone zostaną odcinki szlaków biegnące wzdłuż granic GPN i Park Dworski w Porebie Wielkiej. Zmiany dotyczące poboru opłat za wstęp obejmą nie tylko Gorczański Park Narodowy, ale również inne Parki m.in. Babiogórski, Świętokrzyski.

Istnieje możliwość zakupu biletu korzystając z aplikacji mobilnej mPay (w niedługim czasie również w aplikacji Skycash) oraz systemu sprzedaży eparki.pl

Środki uzyskane z opłat za wstęp są przeznaczone na utrzymanie infrastruktury turystycznej Parku, utrzymania czystości na szlakach turystycznych oraz na dofinansowanie działalności ratowniczej Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gorczański Park Narodowy można zwiedzać na wiele sposobów: pieszo, rowerem, konno oraz przy sprzyjających warunkach zimowych na nartach. Przed wyruszeniem na wycieczkę należy sprawdzić przebieg szlaków i ich przeznaczenie, tylko wybrane szlaki piesze są szlakami rowerowymi czy konnymi. Pamiętajmy, że na szlaku nie jesteśmy sami, w niedalekiej odległości przebywają mieszkańcy gorczańskiej puszczy. Szanuj dzikie życie.




Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl