Aktualności
Sobota, 27 czerwca 2020 17:00

Opera Krakowska powraca koncertem w Ogrodzie Muzeum Archeologicznego

Po blisko trzech miesiącach przerwy spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym Artyści Opery Krakowskiej wystąpią na żywo przed publicznością. Galowy koncert „Viva Opera…!” odbędzie nie dziś o wieczorem w Ogrodzie Muzeum Archeologicznego w Krakowie
W programie dziesiejszego koncertu a wymownym tytule "Niech żyje Opera" znajdziemy fragmenty arcydzieł operowych z repertuaru krakowskiej sceny takie jak „Carmen” Georgesa Bizeta, „Cyganerii” Giacomo Pucciniego czy „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Nie zabraknie również wątków operetkowych.

Wystąpią: Magdalena Barylak, Agnieszka Kuk, Paula Maciołek, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Monika Korybalska, Tomasz Kuk, Adam Sobierajski, Michał Kutnik, Adam Szerszeń, Wołodymyr Pańkiw oraz Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej. Całość poprowadzi Tomasz Tokarczyk.

Dzisiejszy koncert wieńczy sezon artystyczny 2019/2020, który na skutek pandemii był inny niż wszystkie poprzednie. Nie odbył się Letni Festiwal Opery Krakowskiej, nie było też zaplanowanej na marzec premiery „Orfeusza w piekle”. Aktualnie premiera planowana jest na 23 października.


wo/

źródło: Opera Krakowska

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl