Aktualności
Środa, 5 kwietnia 2017 05:44

Okradali małopolskie plebanie. Wpadli pod Miechowem

Swoisty „gościnny rajd” urządzili sobie mieszkańcy województwa świętokrzyskiego na terenie Małopolski. Z plebanii tutejszych parafii zrabowali sprzęt wart kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prowadzi postępowanie przeciwko trzem sprawcom włamań do plebani. Kradzieże zostały popełnione we Środę Popielcową.

- Pochodzący z województwa świętokrzyskiego to 36-letni Sebastian B, 34-letni Aleksander P. i 26-letni Jan S. po wybiciu szyby w oknie dostali się na plebanię w Ciężkowicach skąd zabrali gotówkę , sprzęt elektroniczny, aparat fotograficzny wszystko o wartości około 9000 złotych – relacjonuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Jak się okazało, było im mało. Tego samego dnia udali się do Ochotnicy Górnej i w podobny sposób włamali się z kolei do tamtejszej plebani kradnąc gotówkę, sprzęt komputerowy i inne wartościowe przedmioty, łącznie na kwotę 12 000 złotych. - Przestępstwa tego dokonali podczas trwającego wieczornego nabożeństwa – zaznacza przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości.

Do domu jednak przestępcą nie udało się wrócić ze zrabowanym mieniem. Cała trójka została zatrzymana tego samego dnia w rejonie Miechowa. W samochodzie, którym się poruszali znajdowały się skradzione przedmioty.

Wszyscy sprawcy byli już w przeszłości wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Aktualnie są tymczasowo aresztowani i przebywają w zakładzie karnym. Obecnie trwa sprawdzanie, czy podejrzani nie dokonali podobnych włamań jeszcze w innych rejonach Polski.eł/fot. Policja
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl