Kopalnia
Aktualności
Środa, 17 stycznia 2018 19:34

Oferowała dom w zamian za … śmierć

Policjanci z Kalwarii Zebrzydowskiej dzięki szybkiej reakcji internauty być może zapobiegli tragedii. Osoba, z która w sieci rozmawiał prosiła, by ktoś ją zabił, a w zamian odda dom i samochód.

Niepokojące wieści dotarły do policjantów z komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zgłaszający nawiązał prywatną rozmowę internetową z osobą o nicku „NIKT”. Osoba ta szukała kogoś, kto by ja zabił, w zamian oferując oddanie domu i samochodu.

- Mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska zaniepokojony sytuacją, próbował dowiedzieć się jak najwięcej na temat rozmówcy podczas czatowania, niestety kontakt się urwał – poinformowała sierż. sztab. Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach. - Dwa dni później ustalono, że kobieta, która czatowała ze zgłaszającym jest mieszkanką powiatu krakowskiego.

O całej sytuacji natychmiast zostali poinformowani funkcjonariusze z Zabierzowa, którzy pojechali pod ustalony adres.

- Na miejscu zastali 23-letnią kobietę, która potwierdziła, że czatowała z mężczyzną. Jak przekazała, od jakiegoś czasu przestała brać leki, cierpi na depresję, szukała pomocy, ponieważ nie umie poradzić sobie ze swoimi problemami. Kobieta została zabrana przez załogę karetki pogotowia do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu – dodaje policjantka. - Podziękowania należą się mężczyźnie, który nie zbagatelizował sygnałów przekazanych od kobiety, przejął się jej losem i powiadomił o całej sytuacji policję. Dzięki jego reakcji, policjanci dotarli do kobiety w sytuacji kryzysowej i być może zapobiegli tragedii.

eł/fot. archiwum
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl