Aktualności
Środa, 26 października 2016 14:17

Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka na stałe w Krakowie (zdjęcia)

W czwartek kolejny 41 Bajkowóz czyli Wędrująca Szpitalna Biblioteka trafi na stałe do Krakowa. Tym razem Bajkowóz otrzyma Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego na Os. Na Skarpie 66.
Fundatorem Bajkowozu jest Fundacja Piotr i Paweł "Radość dzieciom" oraz PIOTR I PAWEŁ s.a.

Trzy Bajkowozy wędrują już po poznańskich szpitalach, kolejny dotarł do Gdyni, dwa do Szczecina, a kolejne do Słupska, Bydgoszczy, Kołobrzegu, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Wałbrzycha, Zabrza, Opola, Tarnowa, Kielc i innych miastach.


Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka to projekt realizowany przez Fundację Serdecznik z Poznania. W ramach projektu fundacja buduje, wyposaża i przekazuje bezpłatnie oddziałom dziecięcym szpitali w całej Polsce Bajkowozy - Wędrujące Biblioteki.

"Bajkowóz zaprojektowany w kształcie kolorowych ruchomych kamieniczek wyposażyliśmy w ponad 100 starannie wyselekcjonowanych książek. Dzięki temu książki te są nie tylko uwielbiane przez dzieci, ale pomagają też, odpowiadać dorosłym na wciąż powracające dziecięce pytania "dlaczego" . Ułatwiają także pracę opiekunów Bajkowozu– nauczycieli szkół szpitalnych, nad konkretnymi problemami nurtujacymi małych pacjentów zarówno w szpitalu jak i w domu. Bajkowozy są nie tylko biblioteką, ale w założeniu służyć mają jako punkt oparcia do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Wyposażone są w szufladki z wieloma "magicznymi" przedmiotami, ruchomymi półkami, miejscem na teatrzyk kukiełkowy oraz pulpitami do pracy z książką. Stanowią "punkt" wokół którego budujemy "niewidzialną" przestrzeń w której wszystko jest możliwe. Przestrzeń nie ograniczoną ścianami i barierami w której mali pacjenci zapominają na chwilę o "tu i teraz" i rozpczynają bajeczną podróż w nieznane. Wędrujące Szpitalne Biblioteki wyposażone w półki z książkami i szufladki pełne skarbów docierają dzięki przygotowanym do tego nauczycielom,bezpośrednio do łóżek małych pacjentów. Wędrując niestrudzenie szpitalnymi korytarzami zostawiają za sobą opowieści, uśmiechy i marzenia. Pokazują że wszystko jest możliwe wystarczy mieć marzenie" - tłumaczą pomysłodawcy.

Ambasadorami projektu są znani autorzy książek dla dzieci Marek Kamiński, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Łukasz Wierzbicki oraz Krystyna Adamczak

opr.s/

źródło: mat. prasowy

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl