Golemo
Aktualności
Sobota, 10 marca 2018 18:20

Od niedzieli nowy rozkład jazdy pociągów

Przerwa w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny – Podłęże w godzinach 9:30 – 14:30 oraz całkowite zamknięcie odcinka Skawina – Sucha Beskidzka od 22 marca – to najważniejsze zmiany jakie zostaną wprowadzone w nowym rozkładzie jazdy pociągów ze względu na rozszerzenie prac remontowych prowadzonych przez PKP PLK.
By ułatwić pasażerom komunikację w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej honorowane będą ważne bilety kolejowe. Utrzymana zostanie także zastępcza komunikacja autobusowa realizowana przez Koleje Małopolskie.

Linia SKA1 Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Lotnisko

Na licznie utrudnienia muszą przygotować się pasażerowie SKA1. W związku z wprowadzeniem przerwy w ruchu na odcinku Kraków Główny – Podłęże, pociągi jeżdżące po trasie Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia nie będą kursowały w godzinach od 9:30 do 14:30. W zamian za to, w pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie (KMK) honorowane będą ważne bilety kolejowe. Jednocześnie w dni robocze w godzinach szczytu utrzymana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa uruchamiana przez Koleje Małopolskie (odjazdy z Wieliczki o 6:00, 7:00, 8:00, 15:05, 16:05 oraz z Krakowa Głównego 14:30, 15:30, 16:30, 17:30). Autobusy będą wozić także pasażerów z Krakowa Głównego na lotnisko.

Linia SKA2 Sędziszów – Kraków – Skawina

Znaczne zmiany zostaną także wprowadzone na linii SKA2, ze względu na ograniczenie przepustowości na odcinku Kraków Główny – Kraków Zabłocie. Od 11 marca rozdzielone zostaną pociągi kursujące po trasie. Zamiast jednego pociągu kursować będą dwa: pierwszy z Sędziszowa przez Miechów do Krakowa, drugi z Krakowa Płaszowa do Skawiny.

Co ważne dla pasażerów, ze względu na ograniczanie liczby czynnych torów na stacji Kraków Główny od 18 kwietnia do 9 czerwca wszystkie pociągi w kierunku Miechowa, osobowe i dalekobieżne będą odjeżdżać wyłącznie z peronu 5. Ze względu na trwające remonty konieczne jest także przekierowanie 5 pociągów relacji Kozłów – Kraków i Miechów – Kraków – Miechów do stacji Kraków Płaszów z pominięciem Krakowa Głównego. By uprawnić przejazd PKP PLK S.A. deklaruje budowę tymczasowego peronu na stacji Kraków Olsza.

Do 21 marca bez zmian będą natomiast kursować pociągi Przewozów Regionalnych z Krakowa w kierunku Wadowic i Suchej Beskidzkiej tj. ze stacji Kraków Główny przez łącznicę do stacji Kraków Bonarka. Wyjątkiem będą godziny całkowitego zamknięcia odcinka Kraków Główny – Kraków Zabłocie – Podłęże. W tym czasie pociągi będą kursować ze stacji Kraków Płaszów. Od 22 marca zamiast pociągów pasażerów będzie wozić komunikacja autobusowa kursująca z Krakowa Płaszowa do Wadowic i Suchej Beskidzkiej.

Linia SKA3 Kraków – Tarnów

W godzinach całkowitego zamknięcia odcinka Kraków Główny – Podłęże, 11 pociągów kursujących na linii SKA3 zostanie zastąpionych komunikacją autobusową. Wyjątkiem będzie pociąg Przewozów Regionalnych relacji Katowice – Rzeszów odjeżdżający obecnie z Krakowa Głównego o godzinie 13:08, który zostanie przesunięty na godzinę 14:52.

Linia Tarnów – Nowy Sącz – Krynica-Zdrój

Utrudnienia w kursowaniu pociągów nie ominą także Sądecczyzny. Od 8 maja do 8 czerwca ze względu na remonty na odcinku Grybów – Krynica Spółka PKP PLK S.A. zaplanowała całkowite przerwy w ruchu od godziny 7:00 do piątku do godziny 18:00. W tym czasie pasażerowie zamiast pociągu będą mogli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl