Golemo
Aktualności
Niedziela, 3 maja 2015 10:47

Obradował Sejmik Województwa Małopolskiego

Radni sejmiku woj. małopolskiego z okazji pierwszej rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II i przyjęli specjalną rezolucję w sprawie uczczenia życia i dzieła Wielkiego Polaka.
"Papież Polak zawsze pamiętał o Małopolsce i z radością do niej wracał. Także i my na zawsze pozostawimy we wdzięcznej pamięci Jego ważne przesłanie – od Wadowic, w których wszystko się zaczęło, poprzez Kraków, w którym każdy kamień i każda cegła były Mu drogie”, po Zakopane, gdzie na Górali zawsze mógł liczyć” – czytamy w przyjętej rezolucji.

Podczas sesji radni wyrazili zgodę na zawarcie przez Województwo Małopolskie dwuletnich umów, na podstawie których zostaną dofinansowane prace budowlane w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Pieniądze na remonty będą pochodziły z pozostających w dyspozycji zarządu województwa środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i skorzystają z nich: Mościckie Centrum Medyczne, Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii SPZOZ i powiat limanowski.

Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego budynki OSP ponownie będą mogły przejść gruntowne remonty. W tym roku na ten cel przeznaczonych zostanie 3 mln zł dzięki którym w 102 małopolskich jednostek OSP będzie mogło przeprowadzić niezbędne prace.

Wsparcie z okazji zbliżających się obchodów jubileuszowych otrzymały też 2 małopolskie gminy: Gnojnik i Sułoszowa. Organizację obchodów 800-lecia powstania gminy Gnojnik województwo wesprze kwotą 50 tys. zł. Tyle samo z budżetu województwa trafi do gminy Sułoszowa, która świętować będzie 700-lecie istnienia.
TdP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl