WSB
Aktualności
Wtorek, 15 października 2013 20:47

Nowy Targ: podpisano umowę na uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej

Firma MK-BUD sp. z o. o. z Krakowa do końca października przyszłego roku uzbroi w infrastrukturę techniczną Strefę Aktywności Gospodarczej w Nowym Targu przy ul. Waksmundzkiej. We wtorek burmistrz Marek Fryźlewicz podpisał umowę z jej prezesem Krzysztofem Musem.
Na mocy umowy firma uzbroi teren o powierzchni blisko 12 ha w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków, gdzie umiejscowiona jest SAG. Spółka otrzyma wynagrodzenie w wysokości ok. 2.7 mln zł, z czego 80% kosztów kwalifikowanych pokryją środki unijne.

- Chcemy ściągnąć do Nowego Targu firmy, chcemy ułatwić im funkcjonowanie, uzbroić teren i zaproponować korzystne warunki prowadzenia działalności gospodarczej – podkreślił jeszcze przed podpisaniem umowy burmistrz Fryźlewicz. To dopiero druga na Podhalu (po czorsztyńskiej) tego rodzaju strefa.

W poniedziałek podczas sesji Radni wyrazili zgodę na objęcie tej strefy krakowską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Miasto w najbliższym czasie będzie składać wniosek do Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tą strefą i który przekaże ten wniosek do Warszawy, do Rady Ministrów. W przyszłym roku przedsiębiorcy powinni mieć nie tylko bonusy wynikające ze zwolnień z opłat lokalnych, ale również wynikające z działań w specjalnej strefie ekonomicznej.

s/

źródło: Urząd Miasta Nowy Targ

WSB
Reklama
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl