Aktualności
Środa, 6 grudnia 2017 11:19

Nowe przystanki w Krakowie już od niedzieli

Podróżni skorzystają z nowoczesnych przystanków kolejowych Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze od 10 grudnia.

Jak podaje serwis prasowy PKP, mieszkańcy nowych osiedli lub turyści na historycznym szlaku mają tylko krok do przystanku Kraków Zabłocie. Z hali pod torami na dwa perony mogą wejść tradycyjnymi schodami lub skorzystać ze schodów ruchomych albo wind.

- Na peronie obok ul. Kącik zatrzymają się pociągi z Krakowa Głównego w stronę Bonarki. Od ulicy Przemysłowej stawać będą składy w stronę Krakowa Głównego. Nad częścią kubaturową - na długości 70 m, perony są w pełni zadaszone. Na pozostałym odcinku osłonę zapewniają wiaty. Przystanek jest dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności – informują kolejarze. - Są ścieżki naprowadzające i tablice informacyjne dla niedowidzących. Obiekt jest oświetlony, wyposażony w ławki, gabloty na rozkłady jazdy oraz informację wizualną i dźwiękową – dodają.

W sąsiedztwie przystanku powstał parking oraz zatoki autobusowe, co umożliwi lepsze połączenie z komunikacją miejską.

Podobne udogodnienia na podróżnych będą dostępne na Podgórzu. Tam przystanek został przesunięty do skrzyżowania ulic Powstańców Wielkopolskich i Wielickiej oraz „podwieszony” pomiędzy estakadami łącznicy.

- Peron przystanku, to obiekt wyspowy – czyli pociągi zatrzymują się po obu stronach. Podróżni zejdą z Podgórza na przyległe ulice. Do dyspozycji są także dwie windy i schody ruchome – wyjaśniają przedstawiciele kolei.

Opr.eł/fot. Łukasz Razowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl