Aktualności
Piątek, 10 września 2021 14:31

Nowa siedziba WSMiP UJ

Uroczyście otwarto nową siedzibę Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wydarzeniu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.
- Pragnę całej społeczności Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego przekazać serdecznie gratulacje z okazji uroczystego otwarcia nowej siedziby. Z pewnością konsolidacja w jednym miejscu niemal wszystkich jednostek Wydziału pozytywnie wpłynie na rozwój jego wszechstronnej aktywności - mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Nowa siedziba wydziału robi imponujące wrażenie. Remont i generalna modernizacja obiektu pozwoliły na dostosowanie go do nowych potrzeb, z zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań technologicznych.


Prace budowlane objęły m.in. zmianę układu pomieszczeń, wyznaczenie nowych ciągów komunikacyjnych, w tym przebudowę części biegów klatek schodowych oraz pełną wymianę instalacji wewnętrznych. Ponadto wykonano roboty termomodernizacyjne, obejmujące m.in. ocieplenie całego budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Na południowej elewacji zainstalowano panele fotowoltaiczne, które pełnią jednocześnie funkcję zacieniającą.


Dzięki przeprowadzce Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych uzyskał nowoczesną przestrzeń dydaktyczną. Na ośmiu kondygnacjach znajdują się cztery duże aule, ponad 60 sal wykładowych i seminaryjnych, strefa studencka oraz pokoje dla pracowników. W budynku mieści się też scalona z 11 jednostek wydziałowa biblioteka. Ogromna część księgozbioru jest udostępniona na zasadzie tzw. wolnego dostępu - dany tytuł będzie można wziąć z półki i usiąść w przestronnej czytelni.

opr. s/

źródło: Biuro prasowe UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl