Aktualności
Wtorek, 13 lutego 2018 14:47

Nowa para królewska

Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej w Nowym Sączu odbył się XVIII Wielki Integracyjny Bal Karnawałowy Radość Wasza Radość Nasza. Patronat nad imprezą objął m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.
Karnawałowy bal dla najmłodszych organizuje Stowarzyszenie Beskidzkie Więzi na czele z Arturem Czerneckim i Barbarą Jurowicz. Dzisiaj dzieci tańczyły przy muzyce zespołu Straży Granicznej, została też wybrana Królowa i Król Balu, a także Miss Baby sponsorów i mediów. Nie zabrakło zabaw i konkursów z nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali lody ufundowane przez braci Koral.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak również wybrał królową i króla. Królową została Nikola Czyżycka, a królem – Antoś Malaga. Dzieci zostały zaproszone na spotkanie w Starostwie Powiatowym.

- Takie spotkania integracyjne są bardzo potrzebne - mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że mogę w nich brać udział. Widziałem, jak podczas balu dzieci zdrowe i niepełnosprawne bawiły się wspólnie i nawiązywały przyjaźnie. To uczy tolerancji, a w dorosłym życiu skutkuje niesieniem pomocy ludziom potrzebującym. Gratuluję Panu Arturowi tej inicjatywy. Zawsze może liczyć na moje wsparcie.

Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej dzieci. Każde z nich musi być przebrane za postać z bajki lub wymyślić swoją własną kompozycję.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była możliwość poznania broni, którą posługuje się Straż Graniczna i zdejmowanie odcisków linii papilarnych przez policjantów.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl