WSB
Aktualności
Czwartek, 10 października 2013 14:45

Nowa droga z Brzeska do Koszyc - podpisanie umowy na budowę

Dziś zawarta została umowa między Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie a firmą Skanska na budowę pierwszego odcinka drogi Brzesko-Koszyce. Nowy fragment drogi wojewódzkiej będzie kosztował 27 mln zł netto (33 mln zł brutto). Powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz. Będzie to ponad 4-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego w Brzesku do Mokrzysk (ul. Zagrodzka). Inwestycja zostanie zakończona w maju 2015 roku.
Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie powstanie nowa droga z Brzeska do Koszyc. Pierwszy etap inwestycji zrealizuje Skanska. Nowy fragment drogi wojewódzkiej będzie kosztował 27 mln zł netto (33 mln zł brutto). Dzięki inwestycji powstanie dogodne połączenie autostrady A4 z drogą krajową nr 79 Kraków-Sandomierz.

Skanska wybuduje pierwszy fragment nowej drogi wojewódzkiej nr 768 Brzesko-Koszyce. Będzie to ponad 4-kilometrowy odcinek od węzła autostradowego w Brzesku do Mokrzysk (ul. Zagrodzka). Inwestycja zostanie zakończona w maju 2015 roku.

Pierwszy etap modernizacji DW 768 z Brzeska do Mokrzysk powstanie w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że Skanska najpierw wykona projekt nowej drogi, następnie uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia do rozpoczęcia prac budowlanych, po czym przystąpi do realizacji inwestycji. Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi w 2014 roku.

- Budowa drogi będzie przebiegała w nowym śladzie, a jej obecny teren to głównie łąki, nieużytki, lasy i pola – mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – Powstanie odcinek drogi wojewódzkiej o długości 4,3 km z jedną jezdnią i dwoma pasami ruchu o łącznej o szerokości 7 m. Droga zostanie wyposażona m.in. w obustronne pobocza, drogi serwisowe, rowy, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i zatokę do ważenia pojazdów. W rejonie skrzyżowań z ul. Siostry Faustyny i ul. Zagrodzką Skanska wybuduje chodniki. - Pod drogą powstanie 5 przejść dla średnich zwierząt, 4 dla płazów i jedno dla małych zwierząt – dodaje Marcin Wąsik, Inżynier Projektu, Skanska.


W ciągu nowej drogi powstaną skrzyżowania (w tym ronda) z już istniejącymi drogami lokalnymi.
– Wybudujemy dwa ronda – mówi Witold Miśtak. – Na skrzyżowaniu z ul. Zagrodzką w Mokrzyskach powstanie rondo o średnicy zewnętrznej 40 m, z 4 wlotami skanalizowanymi wyspami najazdowymi i chodnikami. Podobne 40-metrowe rondo powstanie także na skrzyżowaniu z ul. Siostry Faustyny.

- Budowę rozpoczniemy w przyszłym roku po wykonaniu projektów nowej drogi, jednak już teraz planujemy organizację ruchu kołowego wokół budowy – wyjaśnia Marcin Wąsik. – Będziemy się starali w taki sposób zrealizować inwestycję, aby utrudnienia dla mieszkańców i kierowców poruszających się drogami lokalnymi były jak najmniejsze. W związku z inwestycją zmieni się przebieg dróg poprzecznych – kilku dróg leśnych, ulic Rolnej i Stanisławskiej. Na nowej drodze wojewódzkiej z Brzeska do Mokrzysk Skanska wykona przebudowę istniejących sieci, niezbędne oświetlenie, elementy bezpieczeństwa ruchu takie jak bariery, oznakowanie poziome i pionowe.

opr.s/

źródło: mat. prasowe, Skanska

WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl