WSB
Aktualności
Sobota, 1 stycznia 2022 10:32

Noc sylwestrowa w Zakopanem. Pierwsze podsumowanie pracy policjantów

W operacji policyjnej „SYLWESTER 2021” zaangażowanych było ponad 300 policjantów z całej Małopolski. Wspierani byli przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz Strażników Miejskich Nowy Rok w Zakopanem na Równi Krupowej przywitało około 40 tysięcy turystów.
- W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego ponad 300 policjantów dbało o ich bezpieczeństwo. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas Strażnicy Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony - informuje KPP w Zakopanem.

W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdowało się około 14 tysięcy osób. Dodatkowo na Równi Krupowej bawiło się blisko 25 tysięcy.


"Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń. Natomiast poza imprezą w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy niestety przesadzili z alkoholem. Zdarzenia te nasiliły się po godzinie 1.00, kiedy zakończył się koncert" - czytamy w podsumowaniu.


W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 9:00 odnotowano 140 różnego typu interwencji. "Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Niestety nie obyło się od nałożenia mandatów karnych, skierowania wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymaniu kilku osób. Podejrzane są m.in o: znieważenie i atak wobec interweniujących policjantów, posiadanie substancji zabronionych, jazdę w stanie nietrzeźwości, bójki i uszkodzenia ciała. Teraz zatrzymani trzeźwieją, a niebawem usłyszą zarzuty" - dodają policjanci.

opr. s/ zdj. KPP.Zakopane

źródło: KPP w Zakopanem

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl