Aktualności
Niedziela, 11 marca 2018 09:56

Niedziela bez zakupów?

Dziś przypada pierwszy dzień w którym na mocy nowych przepisów ograniczających handel w niedziele duże sklepy powinny być zamknięte. Sprawdziliśmy jak to wygląda w Małopolsce.
Większość centrów handlowych jest otwarta choć nie działa w pełnym zakresie. Dominuje stanowisko, że same galerie które poza sklepami oferują także kina, restauracje i inne nie objęte ustawowym zakazem mogą pozostać otwarte. Działające w nich sklepy wielkopowierzchniowe nie będą otwarte a decyzję co do pozostałych sklepów pozostawiono ich właścicielom.

W Krakowie otwarte są więc na przykład Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz, Galeria Serenada czy Bonarka. Są też i takie które zdecydowały się na całkowite zamknięcie swoich bram - nie zrobimy dziś zakupów w M1 ani w Centrum Handlowym Krokus. Nie działają też sklep IKEA oraz Agata Meble.

W innych regionach województwa centa są przeważnie otwarte - Gemini Park w Tarnowie, Galeria Nowa w Oświęcimiu czy galerie w Nowym Sączu zapraszają do kin, klubów fitness oraz restauracji działających na ich terenie.

Aby umożliwić w ten dzień więcej rodzinnej rozrywki w krakowskiej Serenadzie na gości czekać będą gry planszowe, szachy a nawet 9-dołkowę pole mini-golfowe.

wo/ zdj. mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl