Aktualności
Niedziela, 23 stycznia 2022 18:56

Nie milkną echa zmiany na stanowisku konserwatora zabytków

20 stycznia pełniącą obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk.
Zmiana na stanowisku Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jak pisaliśmy, odbyła się na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, dr. Jarosława Sellina.

Joanna Florkiewicz-Kamieniarczyk zastąpiła na stanowisku dr inż. arch. Dominikę Długosz i pewnie nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta - została powołana na stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zaledwie dzień wcześniej.

Wydany w tej sprawie przez Wojewodę Małopolskiego komunikat, jako powód zmiany podał rezygnację Pani Dominiki Długosz dyktowaną względami osobistymi. Nie wszyscy jednak zgadzają się z przedstawioną przez Łukasza Kmitę wersją.Kontrolę poselską w tej sprawie rozpoczęli małopolscy parlamentarzyści PO Jagna Marczułajtis-Walczak i Marek Sowa. Głos w mediach społecznościowych zabrała też poseł Daria Gosek-Popiołek z partii Razem.Jak spekulują krakowskie media, rezygnacja Dominiki Długosz mogła być wymuszona wobec jej aktywności w mediach społecznościowych. Jak podał portal lovekrakow.pl, jeszcze w dniu nominacji wieczorem na jej profilu na Facebooku roiło się od ordynarnych obrazków i wpisów, które miały kontekst polityczny.

Kontrowersje miał też podobno wzbudzić temat pracy doktorskiej Pani Długosz, poświęconej adaptacji budynków kościołów do innych celów.


wo/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl