Golemo
Aktualności
Piątek, 26 sierpnia 2016 18:59

Nauczycielskie nominacje i pożegnania (zdjęcia)

NOWY SĄCZ. W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się spotkanie starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka z dyrektorami szkół, dla których Powiat jest organem prowadzącym.
Starosta wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego czterem pedagogom. Są to: Magdalena Jodłowska - nauczyciel geografii w LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, a później w ZSP im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Maria Kutwa - nauczyciel religii w ZS im. Św. Kingi w Łącku; Artur Michalik - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju i Marek Nowogórski - nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS im. Św. Kingi w Łącku. Odebrał też od nich ślubowanie.

Ponadto, wręczył akty powołania nowym dyrektorom szkół. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy tę funkcje będzie sprawować Ewa Adamczyk, w Zespole Szkół w Łącku – Wiesław Prostko, a w Liceum Ogólnokształcącym w Grybowie – Tomasz Walicki. Powierzył też funkcję kierowania placówkami dotychczasowym dyrektorom: Krzysztofowi Szewczykowi – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu i Krzysztofowi Ślipkowi - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.

Podczas spotkania, starosta Marek Pławiak i członek Zarządu Marian Ryba pożegnali odchodzących dyrektorów szkół. Dwóch z nich: Kazimierz Solarz - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie i Andrzej Lach - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Tęgoborzy odchodzą na emeryturę. Starosta uhonorował ich Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.

- Wręczam to wyróżnienie w podziękowaniu za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora oraz w uznaniu zaangażowania w nauczanie i wychowanie młodzieży na Ziemi Sądeckiej – mówił starosta Marek Pławiak.

Adam Bigos otrzymał list gratulacyjny.

- W związku z zakończeniem pracy na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku pragnę Panu podziękować za wieloletnią współpracę z Zarządem Powiatu Nowosądeckiego oraz działalność na rzecz rozwoju i wychowania sądeckiej młodzieży. Proszę przyjąć moje serdeczne podziękowania za wkład pracy, odpowiedzialność i profesjonalizm. Do wyrazów uznania pragnę dodać życzenia dobrego zdrowia i pomyślności w życiu osobistym – powiedział starosta.

Starosta pogratulował nauczycielom awansu zawodowego, a dyrektorom życzył lepszych wyników egzaminu maturalnego niż w tym roku. Podkreślił też, jak ważna i odpowiedzialna jest rola dyrektora szkoły, który nie tylko ma dbać o ucznia i grono pedagogiczne, ale też gospodarnie zarządzać placówką.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl