Aktualności
Sobota, 15 października 2016 14:28

Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem

Największe wydarzenie kulinarne w regionie, Małopolski Festiwal Smaku odbywający się w tym roku pod hasłem „Zjedz na Polu” zakończy swoją trasę w Krakowie. 15 i 16 października festiwalowe food trucki zaparkują na terenie dawnego Hotelu Forum. Finał festiwalu będzie wydarzeniem towarzyszącym „Najedzonym Fest!” i odbędzie się pod szyldem „Najedzeni Fest Małopolskim Smakiem”.
Małopolanie po raz ostatni w tej edycji festiwalu będą mieli okazję spróbować dań kuchni międzynarodowej przygotowanych z wykorzystaniem produktów regionalnych. Podobnie jak w innych miastach na festiwalowym szlaku pojawią się lokalni producenci, oferujący świeże produkty: nabiał, wędliny, miody, soki, przetwory i wiele innych przysmaków.

Dodatkową atrakcją festiwalowego weekendu będą komentowane degustacje regionalnych napojów. Degustacje poprowadzą promotorzy kulinarni, którzy opowiedzą o procesie produkcji, stylach i bogactwie małopolskich napojów. Na degustacje obowiązują zapisy. W niedzielę odbędą się pokazy kulinarne prowadzone przez Sebastiana Schroma, szefa kuchni oraz członka Stowarzyszenia Małopolskie Dziedzictwo Smaku.

Tradycyjnych potraw będzie można skosztować w foodtruckowym miasteczku, a także zakupić regionalne przysmaki na stoiskach producentów i restauratorów. Na uczestników czekają także liczne atrakcje. Wśród nich fotobudka, quiz wiedzy o Małopolsce, zabawy dla najmłodszych prowadzone przez wolontariuszy Stowarzyszenia SIEMACHA.

W sobotę w godzinach 12.00 – 19.00, w niedzielę 11.00 – 18.00.

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl