Aktualności
Poniedziałek, 28 grudnia 2020 00:13

Nad Jezioro Rożnowskie pojedziemy po nowej nawierzchni

Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni położonej na drodze powiatowej Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa-Posadowa w miejscowości Rożnów. Bardzo uczęszczana - szczególnie przez turystów w okresie wakacji - droga została gruntownie zmodernizowana na odcinku prawie 2,3 km.
- Wyboista droga zmieniła się nie do poznania. Drogowcy całkowicie zdarli starą nawierzchnię i wykonali od nowa wszystkie warstwy asfaltowe - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który wraz z wójtem gminy Gródek nad Dunajcem Józefem Tobiaszem oglądał wykonane prace. - Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 1,15 miliona złotych i został w całości pokryty z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Z przeprowadzonych prac cieszą się szczególnie mieszkańcy Rożnowa, dla których nowa nawierzchnia to nie tylko komfort podróżowania, ale również poprawa bezpieczeństwa. W poprzednich latach we współpracy z gminą Gródek nad Dunajcem zostały wykonane chodniki na całej długości położonej teraz nawierzchni.
- Obecnie można bezpiecznie i komfortowo przejechać lub przejść cały odcinek drogi od skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Witowic do trasy na zaporę w Rożnowie przy zabytkowym kościółku w Rożnowie - dodaje wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

W planach na przyszły rok jest jeszcze wykonie oznakowania poziomego na całym zmodernizowanym odcinku drogi oraz wymiana starych betonowych barier na nowe.
- Bardzo dziękujemy staroście i Zarządowi Powiatu za tę inwestycję - mówi sołtys Rożnowa Marek Szabla. – Ta ruchliwa droga, szczególnie w okresie letnim, była już bardzo zniszczona. Teraz jeździ się po niej komfortowo.

Fot. Maria Olszowska
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl