Golemo
Aktualności
Czwartek, 29 sierpnia 2013 15:59

Na małopolskich torach pojawią się nowe pociągi

Małopolska wspólnie z województwami świętokrzyskim, śląskim i podkarpackim kupi w sumie 19 nowych pociągów, które będą jeździć miedzy innymi na trasach międzywojewódzkich. Koszt kupna pociągów to ponad 313 milionów złotych.
Pierwsze nowe pociągi będą jeździć już w pod koniec 2014 roku, a pozostałe w 2015. W środę, 28 sierpnia marszałkowie w/w województw podpisali umowę w tej sprawie.

Kupno nowych pociągów obejmuje ponadto szkolenia dla załóg, serwisowanie i naprawę taboru. Nowe pojazdy będą kursować po liniach kolejowych: Kielce – Włoszczowa – Częstochowa, Kielce – Włoszczowa – Zawiercie – Katowice, Kraków – Tunel – Kielce – Skarżysko Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski, Kraków – Tarnów – Rzeszów, Rybnik – Katowice – Kraków

Na tory trafią nowoczesne pociągi niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w system informacji pasażerskiej, monitoring i windę dla niepełnosprawnych. W każdym będzie około 150 miejsc siedzących. Województwo małopolskie zapłaci za nie 87,8 mln zł, z czego część tej kwoty to pieniądze unijne.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl