Kopalnia
Aktualności
Piątek, 6 sierpnia 2021 08:13

Muzyka Zaklęta w Drewnie

15 edycja Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie już w najbliższy weekend 6-8 sierpnia. Wśród zieleni Beskidu Niskiego i Pogórza odkryjemy ciekawe zabytki Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce
6 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy na plenerowy koncert w Zagrodzie Maziarskiej 
w Łosiu! Wystąpi dla nas Orkiestra Świętego Mikołaja, która nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. Przygoda Orkiestry z tradycją zaczęła się od muzyki łemkowskiej w latach 80tych. Mimo wielu lat poszukiwań Mikołaje pozostali wierni łemkowskim inspiracjom.


Link do wydarzenia

7 sierpnia odbędą się aż dwa koncerty!
 O godzinie 17.00 spotykamy się w Stróżach na plenerowym koncercie w Muzeum Pszczelarstwa w Gospodarstwie Pasiecznym Sądecki Bartnik. Posłuchamy, a może i potańczymy przy muzyce wykonywanej przez zespół Kapela Timingeriu. To oni grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.


Link do wydarzenia

O godzinie 19.00 zasiądziemy w Szalowej, w barkowym kościele pw. św. Michała Archanioła uznanym za Pomnik Historii. W niezwykłej scenerii świątyni wystąpi trójka młodych, utalentowanych muzyków: Artur Plinta – kontratenor, Agnieszka Podłucka – skrzypce barokowe, Natalia Olczak – klawesyn w programie „Niemiecki ład kontra włoski temperament”. Usłyszymy dzieła kompozytorów takich jak G.F. Händel, A. Vivaldi, C. Monteverdi.
Link do wydarzenia

A w niedzielę 8 sierpnia zapraszamy na finał 15.edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie!
O godzinie 19.00 w Sękowej przy kościele pw. św. św. Filipa i Jakuba wpisanym na listę UNESCO zagra znany na polskiej scenie od 30 lat zespół Raz Dwa Trzy! Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków.
Link do wydarzenia

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Bądźcie z nami podczas 15. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie, na które zaprasza Małopolska Organizacja Turystyczna.

mat. prasowe
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl