Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 1 października 2018 22:35

Motocykliści żegnali sezon na patelniach w Chabówce

W niedzielę na Patelniach w Chabówce odbył się samozwańczy zlot motocyklowy i jak zwykle, mimo że to publiczna droga było szybko, głośno i niebezpiecznie. Bezpieczeństwa na zakrętach pilnowało 14 policjantów, którzy kontrolowali i karali motocyklistów łamiących przepisy.
- Łącznie skontrolowano 57 motocyklistów, nałożono 23 mandaty karne m.in. za nadmierną prędkość, brak uprawnień, nieprawidłowe zmiany pasa ruchu. Zastosowano 15 pouczeń, sporządzono 2 wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymano 1 prawo jazdy - wylicza mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Jej zdaniem, niektórzy motocykliści traktowali zakopiankę w Chabówce jak tor wyścigowy. - Przykładem są wczorajsze trzy zdarzenia, gdzie upadkiem zakończyła się brawurowa jazda trzech motocyklistów. Około godziny 16.30 kierujący motocyklem Suzuki na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. 23-latek z powiatu nowosądeckiego został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał wielopoziomowego złamania kończyny dolnej lewej - informuje.

Pozostałych dwóch kierujących motocyklami, którzy również stracili panowanie nad pojazdem i uderzyli w bariery energochłonne nie odnieśli obrażeń. Zostali ukarani mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym w wysokości 500 złotych.

oprac. r/ źródło: KPP Nowy Targ
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl