Aktualności
Czwartek, 30 czerwca 2022 12:26

Most w Chrzanowie - gotowy

Pierwsi kierowcy przejadą przez nowy most na potoku Luszówka w Chrzanowie, w ciągu drogi DK79, w piątek 1 lipca 2022 r. Roboty wykonane zostały terminowo. Trwały pół roku.
W ramach inwestycji rozebrany został stary most, zbudowano i rozebrano tymczasową kładkę dla pieszych. Wybudowano też kanał technologiczny, przebudowano sieci: teletechniczną, elektroenergetyczną oraz wodociągową i dojazdy do mostu. W korycie potoku odtworzone zostały umocnienia brzegów i dna.

Na czas budowy ruch pojazdów odbywał się objazdem. 1 lipca 2022 r. pojazdy przejadą już nowym mostem. Puszczenie ruchu przewidywane jest pomiędzy 8.30 a 9.00.

- Poprzedni most był już w złym stanie technicznym. Umowa na zaprojektowanie i budowę nowego mostu podpisana została 23 kwietnia 2020 r. z konsorcjum firm Primost Południe (lider) i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych (partner). 28 grudnia 2021 r. Wojewoda Małopolski zatwierdził projekt architektoniczno-budowlany i wydał pozwolenie na budowę. 20 stycznia 2022 r. przekazany został plac budowy wykonawcy - wylicza Iwona Mikrut z GDDKiA.

Koszt zadania wyniósł około 2,3 mln zł.

s/

źródło: GDDKiA

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl