Aktualności
Sobota, 17 września 2022 11:00

Most w Biertowicach gotowy

Zakończyła się budowa mostu na potoku bez nazwy w Biertowicach, w ciągu DK52. W ramach inwestycji przebudowane zostało również skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 956, wybudowano sygnalizację świetlną i chodnik. Podniesiony został tym samym komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Zakres zadania

Do wykonawcy tej inwestycji należało zaprojektowanie i budowa nowego obiektu inżynierskiego na potoku bez nazwy w ciągu drogi krajowej nr 52. Użytkowany most wybudowano przed 1939 r. i ze względu na stan techniczny nadawał się do rozbiórki. W związku z tym, że most zlokalizowany był w sąsiedztwie skrzyżowania, które też należało przebudować połączono zadania w jedno. Tym sposobem powstał nowy most, a także zaprojektowano i wybudowano dodatkowy pas ruchu dla relacji w lewo z drogi krajowej nr 52 na drogę wojewódzką nr 956, w miejscowości Biertowice (powiat myślenicki).
Powstała sygnalizacja świetlna, której wcześniej tu nie było, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i ułatwi wykonywanie manewrów skrętu w obrębie skrzyżowania.

Terminy i koszty

Umowę na zaprojektowanie i budowę nowego mostu wraz z przebudową skrzyżowania w Biertowicach podpisano 21 kwietnia 2020 r. Zezwolenie na realizację MUW (Małopolski Urząd Wojewódzki) wydał 18 lutego 2022 r. Całość inwestycji kosztowała ok. 4,2 mln zł.
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl