Kopalnia
Aktualności
Piątek, 13 października 2017 19:20

Młodzi Niemcy uczą się handlu i logistyki w sądeckich firmach

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj ze studentami Hansa Barufskolle z zaprzyjaźnionego z powiatem nowosądeckim niemieckiego powiatu Unna. Młodzi Niemcy przez trzy tygodnie będą odbywać praktyki w nowosądeckich firmach Dako, Fakro i Wiśniowski.
Tanja Meyer, Kim-Kristin i Philip Schulz uczą się handlu hurtowego oraz logistyki.

- Cieszę się, że będziecie nabywać praktyczne umiejętności w nowoczesnych firmach na Sądecczyźnie - mówi starosta Marek Pławiak. - Mam nadzieję, że znajdziecie także czas na poznanie atrakcji naszego regionu. Mieszkają tutaj bardzo gościnni i otwarci ludzie. Gdy my odwiedzamy Unnę spotykamy się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Wierzę, że tego ciepła doświadczycie także i u nas.

Opiekun praktyk i nauczyciel z Hansa Barufskolle Daniel Helmke jest tego pewien. W Nowym Sączu jest już po raz drugi.
- Ludzie, z którymi się spotykamy sprawiają, że czujemy się tutaj jak u siebie w domu - podkreśla Daniel Helmke. - Jestem przekonany, że nasi praktykanci wrócą do Unny z takimi samymi, bardzo pozytywnymi wrażeniami.

Dodajmy, że współpraca powiatu nowosądeckiego z powiatem Unna trwa od blisko 20 lat. Ma bardzo konkretny wymiar. Uczniowie z niemieckiej Szkoły Gospodarki i Zarządzania odbywają w sądeckich firmach praktyki m.in. z dziedziny logistyki i transportu, a studenci germanistyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu wyjeżdżają na praktyki językowe do Unny. Natomiast nauczyciele szkół z obu powiatów uczestniczyli w projekcie doskonalenia nauczania języków obcych. W ramach programu Comenius Regio opracowali podręczniki dla niemieckich i polskich ośrodków kształcenia i dokształcania nauczycieli.

szel/ zdj. Paweł Szeliga
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl