Allmedica
Aktualności
Piątek, 16 września 2022 10:00

Mieszkańców Podhala czekają długie objazdy

W poniedziałek 19 września planowane jest zamknięcie drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą (powiat nowotarski), od godziny 12.00. Utrudnienie to ma potrwać do 30 listopada.
Jest to odcinek ważny nie tylko dla mieszkańców okolicznych miejscowości, często trasa ta stanowiła alternatywę dla zakorkowanej zakopianki.

W przesłanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad komunikacie czytamy:
Projekt organizacji ruchu został uzgodniony w Zarządem Dróg Powiatowych w Nowym Targu. Nie było możliwości poprowadzenia tymczasowej drogi objazdowej w tym miejscu z powodu ukształtowania terenu oraz bliskości granic inwestycji, poza którymi znajdują się liczne działki prywatne. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy drogą krajową nr 47 przez Chabówkę i Rdzawkę oraz drogą wojewódzką nr 958 przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec. Samochody osobowe będą miały możliwość objazdu przez Pyzówkę. O objazdach informowały będą tablice rozmieszczone przy drogach.

W związku z utrudnieniami dla mieszkańców na czas zamknięcia drogi powiatowej K1662 pomiędzy Klikuszową a Sieniawą będą dodatkowe trzy kursy komunikacji zbiorowej, z Sieniawy do Nowego Targu przez Rdzawkę. Kursy te będą obsługiwane przez dotychczasowego przewoźnika a ich koszt pokryje wykonawca budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ firma Intercor.

Istniejąca droga powiatowa K1662 koliduje z przebiegiem dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ, przecina ją i musi być na tym odcinku wybudowana w nowym śladzie. Nowy odcinek drogi powiatowej będzie przebiegał pod wiaduktem wybudowanym w ciągu nowej DK47. Nasyp z dojazdem do wiaduktu został już wykonany z jednej strony, trzeba go jeszcze wykonać z drugiej strony i położyć nawierzchnię bitumiczną. Aby to zrobić konieczne jest zamknięcie istniejącego przebiegu drogi powiatowej.


źródło: GDDKiA

Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl