WSB
Aktualności
Piątek, 12 maja 2017 13:10

Międzynarodowy Dzień Tańca z Cracovia Danza (zdjęcia)

Balet Cracovia Danza świętował Międzynarodowy Dzień Tańca wraz ze swymi przyjaciółmi - dlatego zaprosił na przedstawienie "Ballet des Nations".
Już od wielu lat balet Cracovia Danza obchodzi Międzynarodowego Dnia Tańca ze swymi widzami. W tym roku, to wydarzenie pod nazwą "Dzień Tańca z Cracovia Danza", odbyło się 11 maja, w krakowskim Teatrze Variete.

Głównym artystycznym akcentem uroczystości byl Ballet des Nation, który przybliża repertuar Europy Środkowej połowy XVIII wieku, ukazując jednocześnie inspiracje i fascynacje kompozytorów zachodnich tamtej epoki tańcami i kulturą krajów Europy Środkowej. Niezwykłe bogactwo i różnorodność kultury muzycznej i tanecznej, barwne, oryginalne stroje, zmienność nastrojów, fantazja i elementy improwizacji składają się na ten spektakl.

Po przedstawieniu odbyła się uroczysta gala,podczas której wręczone zostały ordery:Brązowa Gloria Artis dla Romany Angel i Dariusza Brojka, a na koniec na wszystkich obecnych czekała taneczna niespodzianka - prosto z Węgier.

Choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski
Kostiumy: Monika Polak-Luścińska
Wykonanie: tancerze Baletu Cracovia Danza

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Baletu Cracovia Danza
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Partnerzy malopolskaonline.pl