Aktualności
Poniedziałek, 19 marca 2018 18:40

Medal św. Jerzego dla marszałka Krupy

Za zbudowanie w Małopolsce europejskiego regionu przedsiębiorczości wyróżniono marszałka Jacka Krupę medalem św. Józefa. Gospodarzowi województwa przyznały go: Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych oraz Małopolska Izba Budowlanych. Uroczystość odbyła się w dniu patrona miasta Krakowa – św. Józefa.
19 marca to dzień, w którym swoje imieniny obchodzi Józef, patron miasta Krakowa. Z tej okazji Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych już od 18 lat przyznaje medale św. Józefa, jako wyraz docenienia osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju regionu oraz rzemiosła.

W tym roku wyróżnienie to trafiło do marszałka Jacka Krupy w podziękowaniu za zbudowanie w Małopolsce europejskiego regionu przedsiębiorczości. Właśnie ten tytuł – Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016 – został przyznany województwu przez Komitet Regionów UE za wyróżniającą się w skali Europy strategię rozwoju i wspierania przedsiębiorczości. Dotychczas Małopolska to jedyny polski region, który może poszczycić się tym tytułem.

- Św. Józef patronuje ludziom pracy. Cieszę się, że w moim przypadku ta praca od kilkunastu lat łączy się z pasją działania dla lokalnej i regionalnej społeczności. Bycie samorządowcem to wyjątkowe zadanie, które każdego dnia staram się wykonywać jak najlepiej – mówił podczas gali wręczenia medali marszałek Jacek Krupa i dodał:

Myślę, że dziś najważniejszym osiągnięciem jest to, że w Małopolsce nie tylko powstają nowe drogi, instytucje kultury i inne wielkie inwestycje. Najważniejsze, że jesteśmy wspólnotą ludzi, których łączą podobne wartości, bogata kultura i tradycja. Wspólnotą opartą na współpracy, dzięki której zostaliśmy Europejskim Regionem Przedsiębiorczości. Dokonaliśmy tego wspólnie z przedsiębiorcami, samorządowcami, ludźmi nauki, organizacjami pozarządowymi. I jak widać razem możemy osiągać wspaniałe efekty.

Oprócz marszałka Krupy medal otrzymał też mistrz kominiarstwa Henryk Kawalec za wieloletnią pracę społeczną na rzecz rozwoju samorządów gospodarczych rzemiosła.

Autorem medalu, który przedstawia św. Józefa - cieślę przy pracy, jest prof. Jerzy Nowakowski.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl