Balony
Aktualności
Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 07:05

Matka w łóżku, dzieci na parapecie…

Niewiele brakowało a doszłoby do nieszczęścia. W Oświęcimiu policjanci zatrzymali 37–letnią kobietę podejrzaną o narażenie dwojga swoich małych dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 15.00 kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie od 18–letniego mieszkańca Bielska–Białej, który na parapecie zewnętrznym okna zauważył dwie siedzące, małe dziewczynki. Znajdowało się ono około 2 metry nad ziemią.

- Policjanci niezwłocznie udali się na Osiedle Chemików w Oświęcimiu, gdzie pod wskazanym blokiem zastali zgłaszającego, pod którego opieką znajdowało się jedno z dzieci – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w w Oświęcimiu. - Z relacji mężczyzny wynikało, że udało mu się zdjąć z parapetu straszą z dziewczynek, a druga weszła do mieszkania.

Funkcjonariusze natychmiast dostali się do środka, w którym zastali 37–letnią, nietrzeźwą mieszkankę Oświęcimia oraz drugą z jej córek. Dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny, natomiast ich matka trafiła do oświęcimskiej komendy policji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3 promile alkoholu.

- Wobec 37–latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich dzieci – zaznacza policjantka. - Dodatkowo materiały sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydział III Rodzinny i Nieletnich, który może ograniczyć matce władzę rodzicielską i powierzyć dzieci rodzinie zastępczej, albo też władzy rodzicielskiej pozbawić.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

- Na słowa podziękowania zasługuje 18–latek, który widząc dzieci w niebezpiecznej sytuacji, zareagował wzorowo – dodaje asp. sztab. Jurecka - W ten sposób młody chłopak być może zapobiegł tragedii, a z całą pewnością wpłynął na ujawnienie zaniedbania. Powyższy fakt będzie miał znaczenie w podjęciu wczesnych i skutecznych działań opiekuńczych na rzecz dzieci.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl