WSB
Aktualności
Czwartek, 16 listopada 2017 15:35

Laureaci konkursu Innovator Małopolski 2017

W tym roku statuetki Innovatora Małopolski powędrowały do firm Prodromus, Sinterit, Smay oraz NEWind Energy. To już 11. edycja konkursu organizowanego przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej i Województwo Małopolskie.
Gala prestiżowego konkursu odbyła się w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, podczas konferencji otwierającej Światowy Tygodzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. Do rywalizacji w tegorocznej edycji zgłosiło się 30 firm, spośród których kapituła wybrała czterech zwycięzców. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: startup, firma mikro, mała i średnia.

W kategorii firma mikro statuetkę otrzymała firma Prodromus, tworząca sprzęt do rehabilitacji kończyn dolnych. Wśród małych firm kapituła konkursu wyróżniła firmę Sinterit, specjalizującą się w konstruowaniu urządzeń do druku 3D. Firma Smay, zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu wentylacji i ochrony przeciwpożarowej, została wyróżniona w kategorii firma średnia. W kategorii start up nagrodzono przedsiębiorstwo NEWind Energy, tworzące rozwiązania z zakresu energetyki wiatrowej. Poniżej szczegółowa informacja nt. nagrodzonych:

Kategoria: Przedsiębiorstwo mikro
PRODROMUS za PRODROBOT czyli robot rehabilitacyjny dla dzieci

Kategoria: Przedsiębiorstwo małe
SINTERIT za SINTERIT LISA - drukarkę 3D

Kategoria: Przedsiębiorstwo średnie
SMAY za ZODIC-M czyli system oddymiania klatek schodowych

Kategoria: Startup
NEWIND ENERGY za HOVERBIKE - innowacyjny pojazd latający

Nagrodami w konkursie są: tytuł INNOVATORA MAŁOPOLSKI, statuetka, pamiątkowy dyplom oraz szeroka promocja w mediach. W tym roku, bank ING ufundował również nagodę specjalną dla startupu, 10 tyś złotych.

Konkurs „Innovator Małopolski” organizowany jest od 2006 r. przez Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej, od 2009 r. wspólnie z Województwem Małopolskim.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl