Aktualności
Piątek, 13 kwietnia 2018 16:10

Łatwiej rowerem z Podgórza do Nowej Huty

Trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Nowohuckiej, na odcinkach od ulicy Saskiej do ulicy Koszykarskiej i od mostu na Wiśle do Ronda Dywizjonu 308.
Po zakończeniu prac, które planowane są na 30 czerwca br. ciąg pieszo-rowerowy połączy się z niedawno oddanym odcinkiem ścieżki od Ronda Dywizjonu 308 do al. Jana Pawła II, po stronie parku Lotników Polskich. Dzięki temu jeszcze sprawniej będzie rowerzystom pokonać trasę z Podgórza do Nowej Huty i z powrotem.

W ramach prac powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa (powierzchnia 25 660 metrów kwadratowych), chodniki (powierzchnia 24 700 metrów kwadratowych) oraz zostanie położony nowy krawężnik. Przebudowane zostaną również przystanki autobusowe Wśród prac zaplanowano także wykonanie pełnej infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej, Stoczniowców, Saskiej. Rozbudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej, Stoczniowców oraz Nowohuckiej z Centralną.

Inwestycja ma kosztować około 3,4 mln zł. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol Sp. z o. o.

opr.s/

źródło: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie

Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl