Aktualności
Niedziela, 19 kwietnia 2015 09:51

Kryminalni rywalizują w zawodach

W Krakowie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje konkursu Policjant Służby Kryminalnej 2015. Zawody tego typu przeprowadzane są w Polskiej Policji po raz pierwszy.
Mają nie tylko promować wiedzę i umiejętności praktyczne policjantów służby kryminalnej, ale i sprawdzać przygotowania funkcjonariuszy do realizacji innych zadań.

Do eliminacji małopolskich wytypowano 20 zespołów  ze wszystkich powiatów województwa. Każdy zespół składał się z 4 policjantów: dochodzeniowo – śledczego, operacyjno – rozpoznawczego, techniki kryminalistycznej oraz sprawującego nadzór nad pracą grupy.

Zawody rozpoczął sprawdzian umiejętności  praktycznych  na miejscu zdarzenia – przeprowadzony w formie oględzin. Po tych zmaganiach na świeżym powietrzu, policjanci przystąpili do pisania testu z wiedzy zawodowej.

W przyszłym tygodniu odbędzie się druga część konkursu. Poszczególne zespoły będą musiały się wykazać umiejętnościami strzeleckimi oraz umiejętnościami w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszystkie  sprawdziany mają za zadanie wyłonienie najlepszej czwórki policjantów kryminalnych  z Małopolski, którzy będą reprezentować nasze województwo w konkursie ogólnopolskim w Pile. 

am/ zdj. arch. KWP w Krakowie
 
 
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl