WSB
Aktualności
Środa, 31 grudnia 2014 10:29

Królewski sylwester tylko w mieście królów

Kraków - miastem królów" to hasło przewodnie sylwestrowej zabawy na Rynku Głównym, która rozpocznie się już za kilka godzim. Na koncercie wystąpią Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Zakopower, IRA, Liber, Wilki, Feel, Grzegorz Hyży, Red Lips, Natalia Szroeder i Future Folk.
Impreza będzie transmitowana przez telewizję TVN. Do gwiazd polskiej estrady dołączą uczestnicy programów "X Factor" i "Mam talent!".

Scena o szerokości 50 m i wysokości 17 m została usytuowana między Wieżą Ratuszową a Sukiennicami. "Chcemy by tegoroczny Sylwester był zarówno telewizyjnym, jak i scenicznym show, by ci, którzy przyjdą na Rynek uczestniczyli bezpośrednio w tej imprezie. Będzie więcej telebimów, tak aby nawet osoby stojące daleko widziały, co dzieje się na scenie. Szykujemy też niespodziankę, bo chcemy, by publiczność śpiewała z wykonawcami" - powiedziała PAP dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

Zabawa na krakowskim rynku rozpocznie się o 19.00. Wieczór poprowadzą: Agnieszka Szulim, Patrycja Kazadi, Marcin Prokop i Olivier Janiak. Za choreografię widowiska odpowiada Agustin Egurrola, a wystąpią tancerze z grupy Volt.
Jak zapowiadał dyrektor programowy TVN Edward Miszczak "zabawa będzie królewska". Każdy z artystów wykona co najmniej cztery utwory. Sylwestrową zabawę nagrywać będzie 14 kamer, a na płycie Rynku ustawione zostaną cztery wielkie ekrany, z których dwa zlokalizowane będą na wysokości sceny. W finale zabawy nie będzie sztucznych ogni, ale widowisko muzyczno-świetlne. Organizatorzy zapowiadają, że podczas tego pokazu wykorzystane zostanie 1,6 tys. świateł, w tym 1,3 tys. inteligentnych punktów świetlnych. Moc, która zasili scenę i efekty wizualne to 6,5 MW, co wystarczyłoby do zaopatrzenia w energię 50-tysięcznego miasta.

Impreza będzie kosztowała ok. 4 mln zł,  z czego połowa to środki miasta i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

opr. am
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl