Balony
Aktualności
Poniedziałek, 23 grudnia 2013 10:40

Kraków: Nowa kameralna placówka dla dzieci

Zastępca Prezydenta ds. Edukacji, Tadeusz Matusz uroczyście otworzył w Krakowie nową specjalistyczną placówkę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci. Po Świętach w mieszkaniu przy ul. Działkowej zamieszka 6 dziewcząt i 6 chłopców w wieku gimnazjalnym, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich rodzinnych domach.
Nowa placówka została utworzona z połączenia 2 znajdujących się na parterze i sąsiadujących ze sobą mieszkań o powierzchni ok. 100m² każde. Lokale w nowo wybudowanym budynku przekazało miasto. Placówka została wyposażona w nowoczesne meble i sprzęty.

Nowa placówka wejdzie w skład Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”, w które przekształca się Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Parkowa”. Centrum będzie prowadziło obsługę administracyjno-kadrową dla 3 placówek opiekuńczo-wychowawczych rozmieszczonych w rożnych lokalizacjach na terenie Miasta. Celem Placówek obsługiwanych przez Centrum, jest zapewnienie całodobowej opieki i wychowania dzieciom i młodzieży w wieku od 10 roku życia, które częściowo lub całkowicie zostały pozbawione opieki rodziców lub opiekunów. Do Centrum będą kierowane dzieci i młodzież, która wykazuje zaburzenia emocji, zaburzenia w zachowaniu lub inne zaburzenia psychiczne niewymagające całodziennych lub całodobowych świadczeń medycznych. Teraz Centrum będzie dysponowało 42 miejscami.

źródło: materiały prasowe, zdj. M. Wójcik

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
balony
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl