WSB
Aktualności
Piątek, 2 sierpnia 2019 12:30

Konferencja prasowa przed 76. Tour de Pologne

W czwartek, 1 sierpnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Anny Korfel-Jasińskiej – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, Czesława Langa – Dyrektora 76. TdP, Krzysztofa Kowala – Dyrektora ZIS i Andrzeja Batko – Koordynatora ds. Bezpieczeństwa I etapu 76. TdP.
W najbliższą sobotę, 3 sierpnia startem honorowym na Rynku Głównym w Krakowie rozpocznie się 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Jednym z faworytów wyścigu jest jego triumfator z 2014 roku, brązowy medalista olimpijski z Rio, wychowanek WLKS Krakus Swoszowice Rafał Majka.

Kraków jest Miastem-Gospodarzem Tour de Pologne nieprzerwanie od 2008 roku, w latach 2008-2016 w podwawelskim grodzie kolarze kończyli wyścigową rywalizację, natomiast od 2017 roku tu ją rozpoczynają.

Podczas konferencji wiele mówiono więc o współpracy Krakowa z Organizatorem Tour de Pologne, promocji miasta poprzez wyścig, propagowaniu kolarstwa, działaniach inwestycyjnych na rzecz WLKS Krakus Swoszowice, czyli klubu, który wychował nie tylko Rafała Majkę, Katarzynę Niewiadomą czy Tomasza Marczyńskiego, ale także wielu innych zawodników i nadal prowadzi systematyczne zajęcia dla kolarskiej młodzieży.

Kraków z powodzeniem bierze udział w konkursie na najpiękniejsze miasto etapowe Tour de Pologne. Z tej okazji w tym roku zostały przygotowane również atrakcje i gadżety dla kibiców, którzy w sobotę pojawią się na Rynku Głównym i przy Błoniach Krakowskich.

Start honorowy I etapu na Rynku Głównym zaplanowano 3 sierpnia o godz. 15:05-15:10. Przyjazd najszybszych na metę na Alei Marszałka Ferdinanda Focha (w pobliżu Stadionu Miejskiego Cracovia) przewidziany jest ok. godz. 18:30.

Z uczestnikami 76. Tour de Pologne spotkamy się także w piątek, 2 sierpnia między godz. 18:00 a 19:00 w trakcie oficjalnej prezentacji ekip na Rynku Głównym.

źródło: Tomasz Cichocki i materiały prasowe organizatorów

Stramuś
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl