Bieh
Aktualności
Wtorek, 17 marca 2015 17:20

Konferencja prasowa Tour de Pologne 2015

We wtorek, 17 marca odbyła się konferencja prasowa dotycząca najbliższej 72. edycji największego kolarskiego wyścigu w Polsce. Udział w niej wzięli Wojewoda Małopolski Jerzy Miller i Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-8 sierpnia. Zwycięzcą ostatniej, 71. edycji został Polak Rafał Majka.
Święto kolarskie zaczęło się już dzisiaj, Czesław Lang przyjechał ze swoim zespołem. Czesłąw Lang, który w '93 roku uratował Tour de Pologne, zapomniany po okresie powojennym – powiedział Jerzy Miller.

Tour de Pologne to wielkie emocje sportowe. Oprócz emocji staramy się promować Polskę, promować miasta startowe, a także całe regiony- podkreślał Lang. Kolarstwo stwarza niesamowitą okazję by w czasie przejazdu kolarzy pokazać nasz piękny kraj – mówił organizator.

Lech Piasecki przedstawił trasę małopolskiego odcinka TdP (IV-VII etap):

IV etap Jaworzno - Nowy Sącz
Start zaplanowany jest w Jaworznie. Następnie zawodnicy przejadą m.in. przez Chrzanów, Wadowice, Myślenice, Zegartowice (rodzinną miejscowość zwycięzcy ostatniej edycji, Rafała Majki), Kasinę Wielką czy Limanową. Przed Nowym Sączem zaplanowano górską premię, następnie zawodnicy wjadą do miasta, by później finiszować.

V etap - Nowy Sącz - Zakopane
Po starcie w Nowym Sączu zawodnicy przejadą między innymi przez Stary Sącz, Krościenko nad Dunajcem czy Sromowce. Następnie w ramach rundy tatrzańskiej przejadą przez Bukowinę, Poronin, Ząb i Kościelisko. Wszystko zakończy się w Zakopanem. Piąty etap będzie najdłuższy – jego długość to 223 kilometry.

VI etap - Bukowina Tatrzańska
Będzie taki sam jak w roku 2014. Zawodnicy wystartują z Bukovina Terma Hotel Spa, a skończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Na tym etapie odbędzie się osiem górskich premii.

VII etap - Kraków
To jazda indywidualna na czas na ulicach Krakowa. Tam też wyznaczono metę całego Tour de Pologne.

/ab
Stramuś
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl