Golemo
Aktualności
Piątek, 12 sierpnia 2016 10:40

Kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z budową łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16.08) wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki wprowadzi duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Wielickiej, Limanowskiego, Powstańców Wielkopolskich i al. Powstańców Śląskich.
Ze względów na uruchomienie kolejnego etapu budowy łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki zamknięta dla ruchu zostanie większa część skrzyżowania:
- z al. Powstańców Śląskich będzie można kierować się, przez estakadę Obrońców Lwowa, w stronę ul. Powstańców Wielkopolskich
- z ul. Wielickiej będzie można skręcić tylko w stronę ul. Powstańców Wielkopolskich
- z ul. Powstańców Wielkopolskich będzie można skręcić tylko w stronę ul. Wielickiej
- z ul. Limanowskiego będzie można skręcić tylko w stronę al. Powstańców Śląskich ruch tramwajowy na ul. Wielickiej będzie się odbywał bez przeszkód

W tym etapie PKP PLK planuje wykonać odcinki łącznicy nad skrzyżowaniem. By tego dokonać musi nie tylko ustawić tymczasowe podpory na tarczy skrzyżowania ale i operować kilkuset tonowymi dźwigami w miejscu gdzie obecnie poruszają się samochody.

Sugerowany objazd zostanie wyznaczony ulicami: ul. Klimeckiego, Kotlarską, rondo Grzegórzeckie, Grzegórzecką, Dietla, Konopnickiej i Kamieńskiego.

Kierowcom poruszającym się pomiędzy Nową Hutą, a Podgórzem, sugerujemy również korzystanie z objazdu przez autostradową obwodnicę Krakowa (A4), przez drogę ekspresową S7 (węzeł Rybitwy) i ul. Śliwiaka.

Zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:
linie 174 i 178 w kierunku Os. Kurdwanów/Pod Fortem będą kursowały do przystanku „Stoczniowców” bez zmian, następnie ulicą Nowohucką, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Zabłocie, Na Zjeździe, Limanowskiego, Wielicką, al. Powstańców Śląskich i dalej po swoich stałych trasach. Linie będą obsługiwały następujące przystanki: Kuklińskiego, Klimeckiego, Plac Bohaterów Getta (w zatoce na jezdni ogólnej), Powstańców Wielkopolskich (utrzymany w lokalizacji za skrzyżowaniem). W kierunku przeciwnym utrzymana będzie trasa przez estakadę Obrońców Lwowa.
linia 643 w kierunku Złocienia nie będzie obsługiwała dodatkowego przystanku „Powstańców Śląskich” na ul. Wielickiej.
linia 669 w kierunku Nowego Bieżanowa będzie kursowała pasem tramwajowo-autobusowym z obsługą przystanku „Powstańców Wielkopolskich” na przystanku tramwajowym.
ruch tramwajowy na ul. Wielickiej będzie się odbywał bez przeszkód


Dodatkowo, w celu usprawnienia autobusów KMK, zostaną wprowadzone następujące BUS - pasy:
na ul. Nowohuckiej, od skrzyżowania z ul. Stoczniowców, do skrzyżowania z ul. Klimeckiego
na ul. Kamieńskiego, od skrzyżowania z ul. Pańską do łącznika z al. Powstańców Śląskich. Z tego BUS - pasa będą też mogły korzystać samochody z co najmniej trzema osobami na pokładzie

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl