WSB
Aktualności
Sobota, 17 lutego 2018 09:23

Kolejne opóźnienie w wyborze wykonawcy nowej zakopianki do Nowego Targu

O dwa tygodnie, na 2 marca, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie przesunęła termin składania ofert na budowę nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. To już czwarty raz, gdy oddala się w czasie wybór wykonawcy tej ważnej dla Podhala inwestycji.
Pierwotnie oferty miały być przyjmowane do 18 grudnia 2017 roku, potem termin przesunięto na 16 stycznia, następnie na 31 stycznia, potem ogłoszono, że firmy zainteresowane budową nowego odcinka zakopianki mają czas na składanie swoich ofert do 20 lutego, a w ostatnich dniach termin przesunięto na 2 marca.

Przetarg na budowę DK 47 Rdzawka – Nowy Targ w formule "Projektuj i Buduj" został ogłoszony w listopadzie 2017 roku. Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi klasy GP o długości 16,1 km, czterech węzłów drogowych: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, estakady). W ramach zadania zaplanowano także budowę dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, kanalizacji i odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

Prace projektowe i roboty budowlane, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, powinny zostać wykonane w terminie nie dłuższym niż 44 miesiące od daty zawarcia umowy.

r/ zdj. arch. M. Adamowskiego

źródło: podhale24

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl