WSB
Aktualności
Wtorek, 24 kwietnia 2018 17:20

Kolejne 3 miliony na drogi Sądecczyzny

Kolejna świetna informacja dla mieszkańców Sądecczyzny! Władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały ponad 3 miliony złotych na odbudowę dróg. Tym razem pieniądze zostaną zainwestowane na drogach powiatowych przebiegających przez gminę Korzenna.
- Nasze starania przynoszą dobre skutki! – mówi z radością starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Rozmawiałem dzisiaj z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem, który poinformował mnie o przyznaniu promesy na dwie inwestycje. Z pieniędzy otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi zostanie wyremontowana droga powiatowa Korzenna – Jasienna – Przydonica oraz Korzenna – Janczowa – Miłkowa. Inwestycje mają być zakończone w tym roku.

W najbliższym czasie starosta odbierze z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę potwierdzającą tę decyzję.

- Dziękuję wojewodzie za pomoc i wsparcie. Pan wojewoda jest nam bardzo przychylny, dba o Sądecczyznę i jej mieszkańców – mówi starosta Marek Pławiak. - Remonty dróg znacznie usprawnią ruch i poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Przypomnę, że w ostatnich dwóch tygodniach otrzymaliśmy w sumie ponad 10 milionów środków zewnętrznych na drogowe inwestycje.

Jeszcze w tym roku zostanie odbudowana droga w Suchej Strudze (gmina Rytro) i wyremontowana droga powiatowa we Florynce (gmina Grybów). Powiat otrzymał na te zadania dotację w wysokości blisko 4 milionów złotych.

Kolejna inwestycja to stabilizacja osuwiska na drodze powiatowej w Grybowie (ul. Węgierska) i w Łazach Brzyńskich (gmina Łącko). Promesa – 3,2 miliona złotych.

I dzisiejsza informacja o promesie na ponad 3,2 miliona złotych na odbudowę dwóch dróg powiatowych na terenie gminy Korzenna.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl