Aktualności
Środa, 12 października 2022 10:00

Kilometry nowej nawierzchni i chodnik dla pieszych

Trwają prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej Tymowa – Łososina Dolna. Mieszkańcy będą mogli z niego korzystać jeszcze w tym roku.
Chodnik zostanie zrobiony na odcinku 720 metrów. Ponadto, dobiega końca remont drogi powiatowej Tymowa - Łososina Dolna na odcinku 3,72 km.

Koszt budowy chodnika to 1.072.600,81 zł. Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Łososina Dolna w wysokości 536 300,00 zł. Zadanie jest powiązane z remontem całej drogi powiatowej Tymowa - Łososina Dolna w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (dofinansowanie 2 858 322,00 zł). W przypadku drogi, wartość robót wynosi 5 340 438,46 zł.

- Prace są na ukończeniu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który sprawdzał postępy robót. – Kierowcy już korzystają z nowej nawierzchni. Jako Powiat prowadzimy wiele inwestycji drogowych, pozyskując środki zewnętrzne, aby nie obciążać naszego budżetu. Każda z tych inwestycji wpłynie nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Znacznie usprawni też ruch na Sądecczyźnie.

Prace mają się zakończyć w grudniu tego roku.

Fot. Maria Olszowska
WSB
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl