Festiwal Kiepury
Aktualności
Piątek, 8 marca 2013 18:27

Kierownik zimowej wyprawy PZA na Broad Peak - K.Wielicki ogłasza koniec wyprawy. Himalaiści wracają do domu. Nie wszyscy

"Mając na uwadze wszystkie okoliczności, zaistniałe warunki, moje doświadczenie i historię himalaizmu jak i wiedzę z zakresu fizjologii i medycyny wysokogórskiej, po jeszcze dodatkowych konsultacjach z lekarzami i współorganizatorami wyprawy w Polsce można uznać Macieja Berbekę i Tomasza Kowalskiego za zmarłych" napisał w oświadczeniu Krzysztof Wielicki. .
W oświadczeniu czytamy: ""Biorąc pod uwagę czas jaki upłynął od ostatniego kontaktu, wysokość na której miało to miejsce, stan w jakim się już wtedy znajdowali, bieżące fatalne warunki pogodowe i wszystkie inne czynniki podjąłem decyzję o zakończeniu wyprawy. Pakujemy bazę i rozpoczęliśmy zejście w dół. Marsz przez lodowiec Baltoro potrwa ok. 5 dni. Powrót do Polski nastąpi ok. 20 marca.

Ze względu na brak od teraz źródeł prądu nie będziemy mogli więcej się kontaktować telefonicznie ani mailowo i nie będzie żadnych wiadomości od nas aż do ok. 15 marca."

Na zdjęciu zaginieni himalaiści Maciej i Tomasz schodzą do C2.

opr.s / zdj. A. Bielecki, PolskiHimalaizmZimowy.pl

źródło: PHZ

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl