Golemo
Aktualności
Piątek, 2 września 2016 14:13

Kibole z Krakowa przemycali narkotyki

Centralne Biuro Śledcze Policji wraz z funkcjonariuszami straży granicznej zatrzymało pięciu pseudokibiców jednego z krakowskich klubów. Usiłowali przemycić marihuanę wartą blisko 2 miliony złotych.
W trakcie śledztwa ustalono, że zatrzymani sprowadzali hurtowe ilości narkotyków a następnie rozprowadzali je głównie w środowisku pseudokibiców w Małopolsce.

- Funkcjonariusze CBŚP i SG namierzyli w Krakowie miejsce, gdzie mógł się znajdować punkt przerzutowy narkotyków. Policjanci postanowili zorganizować zasadzkę – relacjonuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP. - Funkcjonariusze podejrzewali, że osoby uwikłane w narkotykowy proceder mogą mieć broń palną i zachowywać się niebezpiecznie podczas zatrzymania. W związku z tym działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów.

W efekcie, zatrzymano pięć osób w wieku od 28 do 40 lat. Policjanci zabezpieczyli 65 kg marihuany, haszysz i dwa pojazdy oraz blisko 70 tyś. złotych.

- Mężczyźni zostali już przesłuchani. Prokurator przedstawił im zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także posiadanie celem wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt – dodaje funkcjonariuszka.

Fot. CBŚP
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl