Aktualności
Wtorek, 16 kwietnia 2019 09:28

Karpacki Oddział Straży Granicznej otrzymał nowy śmigłowiec

Uroczystość przekazania śmigłowca Robinson R44 Raven II odbyła się 11 kwietnia w hangarze na lotnisku śmigłowcowym w Nowym Sączu, strukturalnie podległym Komendzie Głównej SG.
R44 to lekki śmigłowiec jednosilnikowy. Zabiera na pokład 4 osoby łącznie z pilotem. Jest jednym z najbardziej popularnych na świecie śmigłowców wykorzystywanych do szkolenia lotniczego, ponieważ koszty jego eksploatacji są niewielkie. Koszt zakupu Robinsona dla Straży Granicznej wyniósł 3 mln 173 tys. zł.

Przekazany dzisiaj śmigłowiec Robinson R-44 będzie wykorzystywany między innymi w Ośrodku Szkolenia Lotniczego (ATO) Lotnictwa SG do szkolenia od podstaw nowych pilotów śmigłowcowych oraz do utrzymywania i zdobywania uprawnień dodatkowych przez pilotów SG. Podczas szkoleń na Robinsonie piloci przygotują się również do realizacji zadań na cięższych oraz w pełni wyposażonych do lotów operacyjnych śmigłowcach, które użytkowane są w Straży Granicznej - PZL-Kania czy W-3AM Anakonda. Śmigłowiec R-44 jest to jeden z najbardziej popularnych na świecie śmigłowców wykorzystywanych do wstępnego szkolenia lotniczego. Koszty jego eksploatacji są niewielkie w porównaniu do śmigłowców o napędzie turbinowym.

Źródło: KOSG Nowy Sącz, oprac. r/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl