Aktualności
Środa, 11 lutego 2015 19:01

Kandydat na prezydenta RP Andrzej Duda odwiedzi w czwartek Rabkę-Zdrój i Zakopane

PODHALE. Europoseł Andrzej Duda, który jest kandydatem PiS na prezydenta w zbliżających się wyborach rozpoczął już kampanię, ale jego wizyta na Podhalu ma także inny charakter. Poseł wraz z innymi politykami weźmie udział w III Memoriale im. Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju.
Memoriał ma na celu upamiętnienie postaci śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która w latach 1958-61 jako mieszkanka Rabki uczęszczała do szkoły średniej – Liceum im. Eugeniusza Romera. Patronat nad Memoriałem objęła Pani Marta Kaczyńska. - Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa, zjazd – slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych - przypomina posłanka Anna Paluch, która podobnie jak w poprzednich latach jest jedną z organizatorek jutrzejszych zawodów.

W tegorocznej edycji Memoriału, w kategorii "parlamentarzystów" wystartują prócz Andrzeja Dudy, także posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości - Przemysław Błaszczyk, Stanisław Karczewski, Michał Wojtkiewicz oraz tradycyjnie - Antoni Macierewicz.

Memoriał zostanie rozegrany na Stacji Narciarskiej Polczakówka-ski. Bezpieczeństwo w trakcie zawodów zapewni dyżur lekarski, stacjonowanie karetki pogotowia oraz obecność ratowników GOPR.

Program zawodów:
godz. 9:00 Uroczyste złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową w Liceum im. E. Romera w Rabce- Zdroju.
godz. 8:30 - 9.30 Stacja Narciarska Polczakówka-ski zapisy i wydawanie numerów,`
godz. 10.00 Uroczyste otwarcie III Memoriału im. Marii Kaczyńskiej.
godz. 10:15 Rozpoczęcie zawodów i start poszczególnych grup począwszy od najmłodszych.
godz. 12:30 Start grupy Parlamentarzystów
godz. 14.00 Rozdanie nagród oraz dyplomów dla najlepszych sportowców

Po zawodach Andrzej Duda odwiedzi m. in. Zakopane i Ludźmierz.

s/ zdj. z arch. Andrzeja Dudy
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl